search
top

Złamania kości w obrębie stopy

Złamania kości objawiają się silnym bólem oraz obrzękiem. Ból jest szczególnie intensywny w przypadku próby poruszania stopą. Ponadto utrudnione jest przemieszczanie się osoby, u której doszło do złamania kości w stopie.

Można wyróżnić kilka typów złamań w obrębie stopy. Są to np. złamania kości piętowej, skokowej, śródstopia. Powodem ich powstania są zazwyczaj upadki bądź silne uderzenia. Rozpoznanie badania polega przede wszystkim na ocenie wizualnej stopy. Wykonywane jest również prześwietlenie, dzięki któremu można dokładnie określić rodzaj złamania. Leczenie tych złamań uzależnione jest od konkretnego przypadku. Najczęściej jest to leczenie zachowawcze lub operacyjne.

Złamania w okolicy kości skokowej mogą skutkować różnymi powikłaniami. Zazwyczaj jest to wytworzenie stawu rzekomego lub martwica kości. W większości przypadków konieczne jest unieruchomienie kończyny. Istnieją jednak wyjątki od tego reguły. Złamanie kości śródstopia oraz palców wymaga zastosowania opasek elastycznych lub specjalnych plastrów unieruchamiających. Podobne zalecenia istnieją w przypadku złamania kości piętowej. Chorym zalecany jest także wypoczynek oraz unikanie intensywnego wysiłku fizycznego.

Butapirazol cena szczepionka żółtaczka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top