search
top

Urazy stawu łokciowego

Staw łokciowy zbudowany jest z kości, stawów, więzadeł oraz mięśni. Każdy z tych elementów może ulec uszkodzeniom. Mogą to być zwichnięcia, złamania bądź choroby stawowe. Najczęstszym objawem urazu stawu łokciowego jest ból. Na tej podstawie trudno określić rodzaj urazu, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza.

Ból łokcia często jest efektem uszkodzenia kolagenu. Do urazu stawu łokciowego może dojść w wyniku wykonywania codziennych czynności takich jak pisanie na komputerze bądź obowiązków zawodowych z wykorzystaniem urządzeń wibrujących. Wówczas może się rozwinąć tzw. łokieć tenisisty lub łokieć golfisty. Dolegliwości te objawiają się problemami w wykonywaniu podstawowych czynności. Często rozwija się także stan zapalny w rejonie kości ramiennej. Chorzy skarżą się również na ból, zwłaszcza podczas zginania ręki bądź zaciskaniu dłoni.

W większości przypadków urazy stawu łokciowego mijają samoistnie. Niekiedy dolegliwości bólowe są jednak bardzo intensywne. Wówczas lekarz ma możliwość przepisania silniejszych leków przeciwbólowych. Pomocna może się także okazać fizykoterapia. Podczas urazu, można stosować stabilizator stawu łokciowego. Dzięki niemu można przyspieszyć proces regeneracji uszkodzonej kończyny. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach leczenie urazów stawu łokciowego jest procesem długotrwałym.

flixonase

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top