search
top

Skręcenie nadgarstka

Skręcenie nadgarstka zazwyczaj występuje u osób czynnie uprawiających sport. Zaliczany jest do bolesnych urazów. Skręcenie nadgarstka objawia się także opuchnięciem dłoni. Ponadto znacznie ograniczona jest ruchomość nadgarstka. Z tego powodu pacjenci mają trudności z wykonywaniem podstawowych czynności.

W przypadku skręcenia nadgarstka należy zastosować unieruchomienie. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko rozwoju stanu zapalnego. Obrzęk można zmniejszyć za pomocą okładów z lodu. Wskazane jest również zakładanie specjalnych stabilizatorów. Leczenie uzależnione jest od konkretnego przypadku. Zazwyczaj po zdjęciu opatrunku, wymagana jest rehabilitacja. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, szybciej można uzyskać pełną sprawność. Zalecaną formą terapii jest również kinezyterapia. Wówczas wykonywane są ćwiczenia z obciążeniami nadgarstka. Specjalista stopniowo zwiększa obciążenia, co poprawia ruchomość nadgarstka.

Wszelkie urazy nadgarstka mogą skutkować różnymi powikłaniami. Do najczęstszych zalicza się upośledzenia ścięgna bądź mięśni czy osłabienie stawu. Ze względu na to, że urazy kończyn są najczęstsze podczas uprawiania sportu, wskazane jest zakładanie specjalnych ochraniaczy.

pasta przeznaczona dla uszkodzonych zębów Sensodyne Expert Soft cechuje się stosunkowo niską ceną

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top