search
top

Na czym polega skręcenie stawu?

Skręcenie stawu jest dość powszechną dolegliwością, która może wystąpić w różnych momentach. Skręcenie polega na uszkodzeniu zarówno więzadeł, torebek, jak i chrząstek stawowych. Najczęściej dolegliwość ta dotyczy stawu kolanowego oraz skokowego. Uraz ten może powstać w wyniku uprawiania sportu, jak i na skutek upadku, a nawet nieprawidłowego stawiania stóp. Podstawowym objawem skręcenia jest silny ból oraz obrzęk. W zależności od intensywności tych objawów, można wyróżnić skręcenie lekkie, umiarkowane oraz ciężkie.

Tego typu urazy często powstają u osób, które cechują się słabą kondycją fizyczną. Skręcenie stawu występuje także u kobiet, które noszą obuwie na wysokim obcasie. Ponadto jest to częsta przypadłość u takich sportowców, jak lekkoatleci, łyżwiarze figurowi bądź piłkarze. Skręcenia mogą się rozwinąć również na skutek zbyt intensywnego treningu.

Leczenie skręcenia zależy od jego objawów. W przypadku niegroźnych skręceń należy stosować bandaż elastyczny oraz okłady z lodu. Cięższe przypadki wymagają unieruchomienia kończyny. Zazwyczaj konieczna jest także rehabilitacja. Polega ona na wykonywaniu określonych ćwiczeń, dzięki którym istnieje możliwość powrotu do pełnej sprawności.

tabletki powlekane Adartrel mają mały rozmiar http://www.szczepienia.pl/kalendarz-szczepien/program-na-piatke/meningokoki/1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top